• 0 Posts
  • 3 Comments
Joined 1 year ago
cake
Cake day: October 25th, 2023

help-circle

  • Jolteon@lemmy.ziptoScience Memes@mander.xyzONE OF US
    link
    fedilink
    English
    arrow-up
    11
    ·
    5 days ago

    Based on the Wikipedia article, it’s $6,490,000/kg.

    Assuming you can legally purchase that amount (which you can’t), you could even find that much for sale (would you probably couldn’t), and the price didn’t go up as you purchased more of a very scarce resource (which it would), it would be about $6.5 billion US.